Įvyko jau penktasis Rytų partnerystės šalių darbo grupės susitikimas

Spalio 11-12 dienomis Batumyje, Gruzija/Sakartvelas, vyko jau penktasis Rytų partnerystės šalių (The Eastern Partnership (EaP)) iniciatyvinės e. Prekybos (eCommerce) darbo grupės susitikimas. Ši darbo grupė yra viena iš keleto, dalyvaujančių projekte „EU4Digital“.

Pagrindinis susitikimo tikslas buvo aptarti darbo grupės veiksmų planą bei projektų, kurie bus įgyvendinami pagal Europos Komisijos 2019-2021 m. paskelbtą kvietimą teikti paraiškas, atranką. Jame Lietuvai atstovavo UAB „Sistemų integracijų sprendimų“ generalinis direktorius Rišardas Bedulskis. Jis pristatė pranešimą tema „Document exchange using EU standarts“ („Keitimasis dokumentais, naudojant ES standartus“). Ši tema ypatingai aktuali artėjant Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2014/55/ES, kuri įpareigoja šalis nares sudaryti galimybes perkančiosioms organizacijoms ir perkantiesiems subjektams priimti ir apdoroti Europos elektroninių sąskaitų faktūrų EN 16931-1:2017 standartą atitinkančias elektronines sąskaitas faktūras, terminui (plačiau apie projektą galima sužinoti čia). Darbo grupės nariai taip pat aptarė tokius klausimus kaip skaitmeninio transporto ir logistikos koridorių kūrimas, tarpvalstybinių elektroninės komercijos platformų kūrimas, prekybos ir transporto dokumentų pateikimas vyriausybinėms agentūroms skaitmeninėje aplinkoje su abipusiu elektroninių parašų pripažinimu, derinant Rytų partnerystės nacionalinius teisės aktus su Europos Sąjungos teisėmis.

Šie darbo grupės susitikimai atnešą naudą visoms šalims, nes susitikimo metu pasidalinama skirtingų šalių patirtimi, įžvalgomis, perspektyvomis. Taip pat tai padeda Rytų partnerystės šalims priartėti ir glaudžiau bendrauti su Europos Sąjungos šalimis, kas ateityje bus neišvengiama.

Visos teisės saugomos © 2001-2019
Fitek EDI