„Sistemų integracijos sprendimai“ prisijungia prie „SmartLog“ projekto

2018 metais Lietuvoje atidarytas pirmasis Europoje tarptautinis „Blockchain“ technologijos centras, kurio tikslas – padėti startuolių bendruomenei kurti ryšius su investuotojais. Masinė žiniasklaida bei plačioji visuomenė klega informacija apie „Bitcoin“ ir kitas kriptovaliutas, kurios, galimai, ateityje pakeis realius pinigus, tiek valstybinis, tiek verslo sektoriai vis garsiau kalba apie informacijos decentralizaciją, atvirumą bei duomenų apsaugą. „Sistemų integracijos sprendimai“ taip pat neatsilieka nuo šiandienių aktualijų ir žengia tvirtą žingsnį į „Blockchain“ technologijų pasaulį, prisidėdama prie Baltijos ir Skandinavijos šalių projekto „SmartLog“, bet apie viską iš eilės:

Apie „BlockChain“

„Blockchain“ – paskirstyta duomenų bazė, naudojama nuolat augančiam įrašų sąrašui ir yra sudaryta iš vadinamųjų „blokų”. „Blockchain“ paprastai valdo „peer-to-peer“ tinklas. Dėl savo sandaros, blokai iš esmės yra atsparūs duomenų modifikavimui. Funkciniu požiūriu blokinis šablonas gali būti atvira buhalterijos knyga, galinti veiksmingai įrašyti sandorius. Sistema taip pat gali būti užprogramuota automatiškai suaktyvinti tranzakcijas.Blokai yra saugios ir paskirstytosios skaičiavimo sistemos pavyzdys su dideliu atsparumu gedimui, decentralizuotas konsensusas buvo pasiektas naudojant blokavimo grandinę. Dėl to blokai yra labai tinkami įvairių įvykių, medicininių ir kitų įrašų tvarkymo veiksmų įrašymui, pavyzdžiui, tapatybės tvarkymui ar sandorių apdorojimui.Iš pradžių ši technologija buvo naudojama kriptografinių valiutų „Bitcoin“ valdymui, bet per pastaruosius metus “Blockchain” pradėjo veikti beveik kiekvienoje pramonės šakoje. Ši technologija turi didelį pasaulinį potencialą dėl kertinių trijų savo veikimo principų – decentralizacijos, atvirumo ir apsaugos, kurie yra itin patrauklūs šiandienei visuomenei, kurioje nebeliko pasitikėjimo tarpininkais.

Daugiau informacijos

SmartLog

“SmartLog” yra koncepcinio projekto tyrimas ir įrodymas, kurio tikslas – sumažinti krovinių gabenimo laiką dviem Europos pagrindiniais TEN-T transporto koridoriais – Skandinavijos ir Viduržemio jūros regiono bei Šiaurės jūros ir Baltijos jūros. Projekto konsorciumą sudaro šešios organizacijos iš keturių Baltijos šalių: Kouvola “Innovation Oy” yra pagrindinis partneris iš Suomijos, Talino technologijos universitetas, Valgos apskrities plėtros agentūra ir Sensei OÜ iš Estijos, Örebro Regionas iš Švedijos ir galiausiai Latvijos  Transporto ir telekomunikacijų institutas. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos “Interreg Central” Baltijos programos, o jo trukmė – treji metai, pradedant nuo 2016 m. rugsėjo ir baigiant 2019 m. vasara.

Pradinė projekto idėja kilo dar 2014 m. pabaigoje, kai „Blockchain“ technologija pradėjo sparčiai populiarėti, o bendros „IoT“ diskusijos metu „Blockcahin“ koncepcijas buvo pradėta rinktis kuriant pramoninio masto ir įgyvendinimo technologijoms. Idėja ir pati koncepcija buvo gerokai patobulinta per išsamias diskusijas su John Cohn, IBM partneriu bei vyriausiuoju mokslininku Watson IoT būstinėje Miunchene. Projektas suskirstytas į penkias skirtingas ir lygiagrečias veiklos sritis: pagrindinis darbas yra sutelktas į „Development“, „Research“ ir „Field work“ paketus, tačiau veikia ir „Administration” bei „Communications” paketai, užtikrinantys skladų partnerių bendradarbiavimą bei viešųjų ryšių skalndą. „Development WP“ yra atsakinga už „Blockchain“ programinės įrangos kūrimą ir galimą įgyvendinimą bandomosiose įmonėse, „Research WP“ yra atsakinga už duomenų rinkimą iš bendrovių ir iš paties „SmartLog“ bloko grandinės bei formuluoja išvadas apie tai, kokios įtakos šios technologijos pritaikymas turės bandomųjų kompanijų operaciniams ir verslo procesams. „Field WP“ yra atsakinga už logistikos pramonės įmonių identifikavimą, susisiekimą ir bendradarbiavimą su jais, taip pat užtikrinant, kad siūlomas sprendimas atitiktų realią problemą.

Atsižvelgiant į SIS patirtį, esame  pasirinkti testavimui, diegimui, platinimui bei partnerių ir klientų pritraukimui Lietuvoje. Mūsų kompanija įžvelgia šios sistemos naudas: sistema realizuojama panaudojant UBL standartus, kuriuos naudoja Delivery bei Invoicing projektai, tai suteikia papildomos sinergijos vykdomai veiklai bei galimybei glaudesniam bendradarbiavimui su ES partneriais bei naujų technologijų įgyvendinimui naujos kartos logistinėse tiekimo grandyse.

Visos teisės saugomos © 2001-2019
Fitek EDI