Verslo Kompasas Rodo Rytus

„Verslo forumai – atskaitos sistema, kurioje pasitikrini savo žinias ir įdirbį su kitais rinkos dalyviais ir iš naujo save atrandi inovacijų ir verslo koordinačių sistemoje“, aiškina iš verslo forumo Taline grįžęs Rišardas Bedulskis, asociacijos INFOBALT narys ir UAB „Sistemų Integracijos Sprendimai“ (SIS) vadovas.

Ketvirtasis Rytų partnerystės verslo forumas pavadinimu „Skaitmeninė Ekonomika: Naujoviška Skaidriam ir Valstybinių Sienų Nevaržomam Verslui“ https://www.eu2017.ee/political-meetings/eastern-partnership-business-forum subūrė per pusę tūkstančio dalyvių iš EU Rytų Partnerystės programos https://eeas.europa.eu/topics/eastern-partnership_en šalių.

Tai – svarbiausias verslo susitikimas Estijos pirmininkavimo ES Tarybai metu. Jame buvo aptartas tarpvalstybinių ekonominių ryšių, skaidrumo, naujų verslo galimybių ir bendradarbiavimo tarp Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės šalių gerinimas.

Pranešimus forume skaitė ne tik Europos Komisijos pareigūnai, bet ir inovatyvių Suomijos, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos įmonių vadovai. Analizuota ir Estijos pasienio su Rusijos Federacija regionų tarptautinės prekybos patirtys.

Daugiausia dėmesio forume skirta skaitmeninei ekonomikai ir inovacijoms. Tame tarpe valdymo proceso pertvarkymui, kasdienio gyvenimo ir verslo transformavimui visuose sektoriuose, bei skaidrios ekonomikos vystymui ir integracijai tarptautinėje prekyboje.

Be verslo ryšių ir pažinčių R. Bedulskis kaip „ypač naudingas“ įvardijo Europos Komisijos atstovų įžvalgas apie e-logistiką, nes būtent šia sritimi SIS nuosekliai domisi.

Jo nuomone, galimam bendradarbiavimui su šia Rytų kaimyne palankios ir susitikimo metu išskirtos prioritetinės sritys bei Rytų partnerystės ateities vizija:

  • elektroninis valdymas ir skaitmeninė ekonomika,
  • tarpvalstybinė prekyba, logistika ir elektroninė prekyba,
  • tarptautinio verslo ir inovacijų finansavimas.

Iš Forumo parsivežtą medžiagą ir kontaktus R. Bedulskis aptarė su SIS komanda.

„Skaitmeninės ekonomikos ir verslo kompasas dabar nuolat rodo ne Šiaurę, o Rytus, tad turime būti pasirengę keliauti ta kryptimi“, – apibendrina R. Bedulskis.

Į Rytų Partnerystės šalis SIS planuoja traukti kartu su partneriais iš Estijos ir Suomijos. Dar kelis naujus bendraminčius R. Bedulskis sutiko verslo forume Taline.

Visos teisės saugomos © 2001-2020
Fitek EDI